Medienos gaminių sandėliavimo taisyklės

Medienos gaminių sandėliavimo taisyklės

Įsigijus medienos gaminių ir ruošiantis juos sandėliuoti, būtina tai atlikti tinkamai – taip bus sumažinta medienos deformacijos ir spalvos pasikeitimo tikimybė, neimpregnuota mediena apsaugota nuo puvinio ir grybelio.

Idealiausia medienos gaminius laikyti vėdinamoje patalpoje su stogu. Suprantama, kad ne visi tokias galimybes turi, bet labai svarbu, kad būtų išvengta tiesioginių saulės spindulių. Jeigu medienos gaminiai bus sandėliuojami lauke, tuomet būtina pasirūpinti, kad jie būtų apsaugoti nuo saulės spindulių ir kritulių, bet oras tarp jų laisvai cirkuliuotų. Dažniausiai medienos gaminiai uždengiami PVC plėvele, bet jokiais būdais negalima užsandarinti aklinai.

Tarp medienos gaminių turi būti skersai perklojami pagaliukai (rekomenduojamas storis neturėtų būti mažesnis nei 15 mm., sudėti ne rečiau kaip kas metrą vienas nuo kito), kurie užtikrina oro cirkuliaciją. Tarpinius pagaliukus reikia dėti tarp kiekvienos medienos gaminių eilės. Medienos gaminiai negali būti dedami vieni ant kitų be tarpų.  

Krovimo ir sandėliavimo metu medienos gaminių negalima tempti arba mėtyti.

Sandėliuoti medienos gaminius reikia ant lygaus pagrindo, formuojant stačiakampio figūrą. Kiekviena eilė turi būti tokio pat ilgio ir pločio, kaip ir prieš tai buvusi.  

Ant sukrautų medienos gaminių viršutinės eilės rekomenduojame uždėti sunkesnių daiktų (pavyzdžiui blokelių, plytų ir pan.). Tai apsaugos medienos gaminius nuo deformacijos.

Netinkamai sandėliuoti medienos gaminiai atgal nepriimami ir nekeičiami!